קורונה (קוביד-19), מה זה? וכיצד חיישני לחץ וטמפרטורה מסייעים למנוע התפשטות

pexels-cottonbro-3951615

עם התפשטות הקורונה (קוביד-19) על פני הגלובוס כמו שריפה, זה לא סוד שמתקני בריאות רבים ברחבי העולם מתמודדים עם בידוד חללים וחדרים. הם נאלצים להמציא אסטרטגיות כיצד לגשת לסוגיית החדר / חלל בכדי לעזור לחולים להתאושש, ובמקביל להימנע מלסכן את אנשי הצוות המטפלים.

בתי החולים מלאים ומעונות ומלונות הופכים כעת ליחידות טיפול נמרץ ולחדרי בידוד זיהומיים. ובעוד שמהנדסי בריאות ואדריכלים מתכננים דרכים מצוינות לתכנן חדרי בידוד תואמי תקן ובטוחים, נושא הלחץ השלילי מתגלה כאגוז קשה לפיצוח. אך לפני שנעמיק בסוגיה זו, בואו ננסה להבין מה זה קוביד -19.

 מה זה קוביד -19?

קוביד-19 היא מחלה מדבקת הנגרמת על ידי זן חדש של נגיף העטרה. נאמר כי הנגיף החדש מגיע מאותה משפחה של נגיפים עם תסמינים נשימתיים חמורים בדרכי הנשימה (SARS) ומגוון של תסמינים נוספים של הצטננות. חולים הנגועים בנגיף הקורונה עשויים לחוות מחלות נשימה בינוניות עד קלות, כולל חום, קוצר נשימה ושיעול. עבור אנשים מבוגרים ועם מחלות רקע המחלה עלולה להיות קטלנית. הדרך הטובה ביותר להאט ולמנוע העברה היא להיות מודעים היטב לגבי הסיבות, אופן התפשטותה וכיצד להישאר בטוחים ובריאים.

 

חדרי בידוד לחץ שלילי

נחזור לנושא הכתבה, הזכרנו כי לחץ שלילי בחדרי בידוד הוא אחד האזורים המאתגרים עבור אנשי מקצוע בתחום הבריאות, במיוחד עכשיו שכיתות לימוד, מעונות וחדרי המלון הם אזורי הבידוד החדשים. המטרה העיקרית של חדר בידוד לחץ שלילי הוא לאפשר זרימת אוויר לתוך החדר ולא החוצה מהחדר. זרימת אוויר פנימה עוזרת לשמור על המחלה המדבקת הכלולה במקומות כאלה. באופן כללי, יצירת אזורי לחץ שלילי כרוך בהנעת לחץ נוסף לחדרי הבידוד באמצעות מערכת המיזוג. ניתן להשתמש בטכניקות אחרות ליצירת אזורי לחץ שלילי, אך הנושא העיקרי הוא עד כמה תוכלו לפקח ולמדוד את לחץ החדר.

 

הערכה מחודשת של מערכת הלחץ שלך

מכיוון שה- Covid-19 ממשיך לזרוע הרס במדינות שונות, בתי חולים רבים מעריכים מחדש את יכולתם להכיל את התפשטות, כאשר חדרי הבידוד הקיימים מוצפים. מתחמים זמניים חדשים וחללים שאינם מיועדים לכך משמשים כעת כשטחי בידוד. במטרה לעמוד בסטנדרטים והדרישות שנקבעו. על בתי החולים לנצל הזדמנות זו לחדש את הטכנולוגיה שלהם, כך שהם יוכלו למדוד ולפקח על פרמטרים מעבר ללחץ.

 

עם זאת, מדידת הלחץ בחדר בידוד מול החלל או המסדרון הסמוכים מסייעת להבטיח כי הלחץ בחדר הבידוד הוא שלילי. דבר נוסף שבתי חולים צריכים לנסות לאמת הוא האם קצב החלפת האוויר מספיק. עם זאת, השורה התחתונה היא כי ניטור לחץ דיפרנציאלי בחדרי בידוד הוא חיוני, במיוחד כעת כאשר מחלת קוביד 19 מתפשטת בקצב מדאיג.

 

כיצד חיישני לחץ שלילי עוזרים לחדרי בידוד

שלא כמו לפני כמה שנים, כאשר לחץ החדר נמדד באמצעות מד-לחץ, התקדמות הטכנולוגיה הובילה לפיתוח מערכות ניטור לחץ מתקדמות. מערכות אלו מאפשרות לך לקבל נתוני לחץ דיפרנציאלי מדויקים ואמינים בזמן אמת. פולריס פתרונות מדידה מספקת פתרונות ומערכות בסדרת אביזרי ניטור לחץ המיועדים לסייע למתקני בריאות להשיג חדרי בידוד לחץ שלילי. חיישני הלחץ שנוצרו באמצעות טכנולוגיה חדישה ועיצובים יוצאי דופן, מדויקים, אמינים ועמידים.

 

התקני התוכנה שלנו ממנפים חיבורים אלחוטיים כגון Wi-Fi ו-Lora (לורה) כדי להעלות את המדדים לענן ולשרתים מקומיים. השיטה מאפשרת לבתי החולים לגשת לנתוני הלחץ מכל מכשיר אשר מחובר לאינטרנט. באמצעות המערכת שלנו למדידה וניטור לחץ, טמפרטורה ולחות בתי חולים יכולים להיכנס לענן, לגשת לנתונים בכל זמן נתון, להסתכל על אישורי כיול, ליצור דוחות יסודיים ולקבל התראות כאשר לחץ / טמפרטורה חדר הבידוד עולה על הסף המומלץ.

 

הנתונים שמקורם בפלטפורמות הניטור יכולים לעזור לארגון להימנע מקבלת החלטות לא מתואמות שעלולות להוביל למקרי חירום בלתי צפויים. לרשותכם פלטפורמות תוכנה מתאימות שיסייעו לארגונכם ליצור חדרי בידוד אמינים אשר ממזערים את התפשטותן של מחלות זיהומיות במקום להעמיד אנשים רבים יותר בסכנה.

 

האם ניתן להשתמש בחיישני ניטור לחץ דיפרנציאלי במקומות זמניים

חדרים וחללים בתוך בית חולים נועדו לאפשר הכנסת אוויר ולחץ שלילי, מה קורה כאשר מתמודדים עם מבנים שאינם קבועים? למרות שזו עשויה להיות משימה מסורבלת, עדיין ניתן לקבל את לחץ האוויר הנדרש גם במבנים זמניים.

 

וכל עוד אתה יכול ליצור לחץ שלילי בחדר, כל אחד מחיישני ניטור הלחץ של פולריס יכול להיות מותקן על כל מבנה או מתחם, גם אם הוא זמני. חבילת הניטור שלנו כוללת מערך מלא של כלי ניטור דיפרנציאליים שבטוח יתאימו לצרכים הייחודיים שלך. כמו כן, אם מרחבי הבידוד שלך זקוקים אזעקה קולית, לנו יש את הפתרון המושלם עבורך.

 

פולריס פתרונות מדידה אלחוטיים כאן כדי לעזור

אף על פי שמתקני הבריאות תמיד נאבקו לעמוד בקצב הטכנולוגיה המתפתחת, התפרצות נגיף הקורונה אילצה אותם כעת יותר מתמיד לחשוב מחוץ לקופסה. אימוץ טכנולוגיות וחשיבה קדימה הפך להיות צורך מחייב ולא אופציה.

 

פולריס תקשורת וסחר הינה חברה חדשנית המספקת אפליקציות ומוצרי תוכנה לניטור לחץ, טמפרטורה, לחות ועוד. שיכולים לסייע למתקני בריאות ליצור מרכזי בידוד בר קיימא ובטוחים יותר. אנו מאפשרים לארגון שלך להשיג נתונים מהימנים על ידי מדידה פעילה של הבדלי לחץ בין חדר עם לחץ חיובי או שלילי. התקשרו אלינו עוד היום, ויחד נוכל לעזור למנוע את התפשטות המחלה הקטלנית הזו ולשמור על סביבות עבודה סטריליות.

Nano Spy

Nano Link

My Sirius

צרו קשר ברשתות החברתיות