תאורת רחוב חכמה - רשת LoRaWAN פרטית

הקמת רשת LoRaWAN פרטית לכל הדרישות שלך

שימושים לדוגמא

רשת LoRaWAN פרטית לעיר חכמה

LoRa היא פלטפורמה האלחוטית המשמשת לאינטרנט של הדברים (IoT). הפלטפורמה מאפשרת חיבור חיישנים אלחוטיים העובדים על סוללות לשלוש עד עשר שנים, לענן ותקשורת בזמן אמת של נתונים וניתוחים שניתן להשתמש בהם כדי לשפר את היעילות והפרודוקטיביות. מכשירי LoRa מאפשרים יישומי IoT חכמים הפותרים כמה מהאתגרים הגדולים ביותר העומדים בפנינו: ניהול אנרגיה, הפחתת משאבי טבע, בקרת זיהום ויעילות תשתית.

הרשת הפתוחה של LoRaWAN עובד בתקן רשתות שטח רחבות (LPWAN) בהספק נמוך, הממנף את ספקטרום הרדיו ללא רישיון של ספק תקשורת. 

 LoRa Alliance®, עמותה ללא מטרות רווח וברית טכנולוגיה צומחת במהירות, מניעה את הסטנדרטיזציה וההרמוניזציה העולמית של בתקן LoRaWAN המוכר על ידי איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי (ITU) כתקן LPWAN.

 

פתרון אלחוטי עם שרידות, אמינות ואבטחת מידע

על פי הערכות, תאורת רחוב צורכת עד 40% מהחשמל בערים. ערים משקיעות יותר ויותר בתאורת רחוב חסכונית באנרגיה על ידי החלפת האורות בדור חדש של גופי תאורה פולטת אור (LED) המורידים את צריכת האנרגיה ומפחיתים משמעותית את עלויות התפעול והתחזוקה.

גופי תאורה LED מציעים אורך ממוצע של יותר מ-150,000 שעות עם אורך חיים צפוי של יותר מ-15 שנים ומאפשרים חיסכון באנרגיה של 63%. הפיתוח של גופי תאורה LED, שיהוו 73% מסך הבסיס המותקן עד סוף העשור, מניע גם את הפיתוח של תאורת רחוב חכמה כדי לאפשר לערים לנהל את צריכת האנרגיה הכוללת בצורה יעילה יותר. בקרים ופלטפורמות ניהול בקרה (CMS) מסייעות בניהול ובקרה של תאורת רחוב, כדי להשיג ניהול תאורה אדפטיבית עבור תפוקת בהירות/אור (לומן) (עמעום) בהתבסס על אירועים מסוימים או תנאי סביבה חיצוניים כמו תאורת סביבה, צפיפות תנועה, חניה כלי רכב, צמתים/מחלפים ואינטראקציה בין רכב/הולכי רגל/אופניים.

גופי תאורה LED  יכולים גם לאסוף עד 20 מדדים שונים כמו שימוש באנרגיה, ניהול הפסקות חשמל, תחזוקה יזומה, מידע על נכסים או התראות מבוססות אירועים באמצעות חיישני IoT מחוברים.
מיקום ה-GPS של גוף תאורה LED נאסף במהלך ההתקנה ותהליך ההפעלה הראשוני ומאפשר מיפוי מדויק של העיר כדי להשתמש בגופי תאורה מחוברים כנקודות ייחוס. עם זאת, כ-3% בלבד מ-326+ מיליון פנסי הרחוב ברחבי העולם היו מחוברים עד כה. פנסי רחוב חכמים צמחו ב- 52% מאז 2012 וישמרו על צמיחה יציבה עד שנות ה-2020 ויחס פנסי הרחוב המחוברים ל-CMS אמור להגיע ל-18% עד 2023. 

סך ההשקעה ב-LED ובתאורת רחוב חכמה, כמו גם בחיישני עיר חכמה נוספים המחוברים לתשתית תאורת רחוב, תגיע ל-28.1 מיליארד דולר במהלך העשור הבא.

שליטה ואוטומציה בפנסי הרחוב

פנסי רחוב חכמים המחוברים לרשת IoT ברמה תעשייתית יכולים לעזור לספק את היכולות העיקריות לעמעום דינמי כדי לייעל את השימוש בתאורה בסביבה המקומית, לזיהוי כשלים ואיסוף מידע יזום על בעיות שזוהו – מנורות פגומות, כשלים באספקת חשמל, ולניהול ובקרת נכסים בזמן אמת – ירידת ערך ונזקים, חוסר תפקוד. 

ניתן להשיג איסוף וצבירה של נתוני תאורת רחוב באמצעות נתבים העובדים בטכנולוגיה סלולרית ורשת LPWAN שאינן סלולריות או חיבורי Ethernet קווים ישירות לפלטפורמות CMS  כדי לקבל מידע שימושי שניתן לממש לפעולה, לקבלת החלטות מהירה וטובה יותר. בקרים חכמים כאלה גם מטמיעים יותר ויותר יכולות מחשוב קצה לעיבוד מידע בזמן אמת בפנס הרחוב, ולא בענן. 

עמודי תאורה כעמודי התווך לרשת IoT

הטמעת מערכות תאורת רחוב חכמות יכולה לספק החזר על ההשקעה תוך חמש שנים, שכן תאורת רחוב חכמה מאפשרת לערים לנהל את האנרגיה בצורה יעילה יותר. בנורות LED חכמות ניתן להדליק ולכבות בצורה חכמה ולהתאים את הבהירות בהתאם לתנאי הסביבה.
על ידי ריכוז וייעול השליטה והתחזוקה של תאורת רחוב עם CMS המבוסס AI, ערים יכולות להשיג הפחתה של 70-75% בעלויות האנרגיה, ולחסוך כ-80% על עלויות תחזוקה. 

אבל אפילו יותר מעניין, השימוש הנפוץ בפנסי רחוב הופך אותם למועמדים ברורים לתמוך ברשת עירונית עבור יישומי עיר חכמה. "גרטנר" אפילו מציגה את המושג "עמודי רחוב אינטליגנטיים", "אבולוציה של תאורת רחוב חכמה" ומצפה מהם להפוך ל"נדל"ן יקר ערך". בשנת 2020, פנסי רחוב הופכים לתשתית הרשת העיקרית עבור 80% מהערים החכמות: גופי תאורה מסוגלים לא רק לארח חיישנים רבים ולמנף שירותי מיקום, אלא יכולים גם לשמש כעמוד השדרה של קישוריות העיר עבור יישומים כמו תאורה אינטראקטיבית, מדידה, מזג אוויר ניתוח, זיהוי זיהום, ניהול חניה, זיהוי יריות, ספירת מכוניות/אופניים/אנשים, ניתוח ותצוגת מידע מבוססת הקשר, ניהול נכסים בקרבת מבנים חכמים ופעולות תחנות טעינה של רכבים ועוד. 

וכדי להשיג זאת, הבחירה של קישוריות IoT ברמה תעשייתית, המסוגלת להעניק כיסוי רב-תכליתי, חזק וביצועים לאורך זמן היא המפתח. וזה בדיוק מה ש-Kerlink מומחית לספק!

קישור לפוסט באתר Kerlink

מוצרים העשויים לעניין אותך