איזה PDU מתאים לדרישות שלך ?
מדריך קצר לבחירת PDU

אם הארגון שלך צומח, כך גם הדרישות הטכנולוגיות שלך. בשלב מסוים, תזדקק ליותר שקעי חשמל ממה שיש לך. פסי חשמל "פשוטים" עשויים להספיק לשימוש משרדי קטן או ביתי, אבל כל מי שיש לו תוכניות לצמיחה צריך להבין את היתרונות של שימוש ב-PDU.

מדריך זה יסקור את היסודות של חלוקת חשמל עבור סביבות עסקיות כדי לעזור לך לקבל החלטת קנייה בטוחה ומושכלת.

קודם כל, מה זה PDU?

יחידת חלוקת כוח (PDU) מפיצה הספקת חשמל אמינה למספר התקנים. הוא אינו מייצר חשמל, אלא מספק מתח AC בדרך כלל מיחידת אל-פסק (UPS), גנרטור או מקור חשמל לשרתים, סוויצ'ים ציוד טלקום והתקנים אחרים.

מה עושה PDU?

בצורתו הבסיסית ביותר, PDU עושה את אותה עבודה כמו פס שקעים. הוא משתמש בזרם ממקור יחיד, בדרך כלל שקע בקיר, כדי להפעיל מכשירים מרובים, כגון מחשבים, ציוד היקפי וציוד רשת. PDU מיועדים להתקנה במדפי ציוד או ארונות תקשורת (מסדים), כדי לספק חשמל לשרתים, מתגים, נתבים או מאווררי קירור. PDU משמשים לרוב במרכזי נתונים, ארונות רשת, מערכות טלפון VoIP וסביבות תעשייתיות.

האם זה עושה משהו נוסף?

מעבר לחלוקת החשמל הסטנדרטית, PDUs מיועדים לניהול וניטור מתח מעמיק. להלן שמונה מסוגי PDU הנפוצים ביותר הקיימים בשוק.

 1. בסיסי
 2. מדידה
 3. ניטור
 4. ממותג
 5. ממותג ומנוטר לכל יציאה
 6. מתג העברה אוטומטי מדודה (ATS)
 7. מתג העברה אוטומטי (ATS)
 8. מעקף לצורכי תחזוקה

האם PDUs מספקים הגנה מפני נחשולי מתח?

מגיני נחשולי מתח מפיצים כוח ממקור יחיד למספר התקנים, אך אינם PDUs. הם מיועדים לשימוש עם ציוד שצריך להגן עליו מפני עליות מתח ונחשולי מתח, אך אינו דורש גיבוי סוללה. מכיוון שהמאפיין העיקרי של יחידות אלו הוא הגנה מפני מתחי יתר, הם נחשבים למגני נחשולי מתח ולא PDUs.

 

איזה סוג של PDU מתאים לי?

כדי למצוא את הדגם המתאים לצרכים שלך, שאל את עצמך את שש השאלות הבאות.

 1. איפה אתקין אותו?
 2. מה מתח הכניסה שלי ?
 3. כמה כוח / זרם צריך הציוד שאני רוצה להפעיל ?
 4. כמה שקעים צריכים המכשירים שלי?
 5. אילו סוגי תקעים יש למכשירים שלי?
 6. האם אני צריך תכונות נוספות ?

איפה אתקין אותו?

דגמי PDU זמינים בדרך כלל בגבהים של 1U או 2U להרכבה אופקית. ניתן גם להרכבה אנכית, המכונה 0U. בהתאם לדגם, ניתן להרכיב אותם במארז מתלה, על קיר או מתחת למדף.

PDUs אופקיים מיועדים להרכבה במדפי ציוד סטנדרטיים של מסד 19 אינץ'. ניתן למקם אותם מעל, מתחת או בין המכשירים שהם מפעילים. PDUs אנכיים נראים כמו פסי שקעים גבוהים. הם מתאימים על המסילות של המסד.

מה מתח הכניסה שלי ?

בהתאם למיקום ולסוג הבניין שלך, ייתכן שיהיה לך חשמל חד פאזי או תלת פאזי. אם אתה לא לגמרי בטוח, שאל חשמלאי מורשה. הנה ההבדל:

כוח חד פאזי מתחלף בין מתח חיובי לשלילי; בארצות הברית, התדר הוא hz60. זה אומר שלגל יש מתח אפס בכל פעם שהוא עובר מחיוב לשלילי ובחזרה. רוב החשמל הביתי והמשרדי הם חד פאזיים ועובדים עם סוגי השקע (שקע) הבאים:

 הספק תלת פאזי מבטל רגעים אלה של מתח אפס על ידי קיזוז שלושה גלים בו זמנית. כאשר גל אחד מגיע למתח אפס, שני האחרים נמצאים בנקודות חיוביות ושליליות במחזור. חשמל תלת פאזי נפוץ בסביבות מסחריות ותעשייתיות.

 לרוב המשרדים יש חשמל חד פאזי – אך ודא שאתה יודע לפני רכישת ציוד חדש.

3. כמה כוח / זרם צריך הציוד שאני רוצה להפעיל ?

יש לרשום את כמות הכוח הנצרכת על ידי כל מכשיר בוולט ואמפר (VA) או בוואט (W) במדריך למשתמש או בציוד עצמו. חבר את הצריכה הכוללת של הציוד שלך ורשום אותה. מקור הכוח שלך – חשמל מלוח שירות, מתח מקומי מגנרטור או כוח גיבוי מ-UPS – צריך להיות גבוה מזה.

 

הערה: מכשירים רבים משתמשים בספקי כוח מתג אוטומטי שניתן להשתמש בהם עם מתחים מ-120 עד 240. אם מקור הכוח שלך הוא 120V (אופייני לצפון אמריקה), בסס את החישובים שלך על נתון זה. אם זה 230V (אופייני לאירופה ואסיה), השתמש במספר הגבוה יותר. עבור זרם כניסה, השתמש באיור המופיע במכשיר או במדריך למשתמש שלו.

PDU אחד המחובר ל-UPS אחד יכול לספק חשמל מותנה לרשת קטנה יותר. התקנות גדולות ומורכבות יותר עשויות להזדקק למספר PDUs ומערכת UPS בעלת קיבולת גדולה.

4. כמה שקעים צריכים המכשירים שלי?

השאלה הזו היא כנראה הכי קלה לענות עליה, אבל קחו אותה ברצינות. ה-PDU שתבחר צריך לכלול לפחות כמה שקעים כמו מספר התקעים שאתה צריך לחבר.

5. אילו סוגי תקעים יש למכשירים שלי?

כל PDU יכול לתמוך במספר מכשירים. צורת התקע תואמת את המתח והאמפר הנדרשים. פולריס מציעה דגמי PDU שיתאימו לסוגי התקעים הבאים:

6. האם אני צריך תכונות אחרות?

PDU בסיסי חולק מקור מתח יחיד עם מספר התקנים. זה מפשט את הניהול של ציוד במסד ומהווה תוספת חשובה לכל התקנת IT. דגמים מתקדמים עושים הרבה יותר, החל ממדידת צריכת חשמל והגנה מפני השבתה ועד שליטה מרחוק באמצעות תוכנה.

 • PDU בסיסי מפיץ מתח AC לא מסונן ממערכת UPS, גנרטור או מקור שירות למספר התקנים מחוברים.

 • Metered PDU מפיץ כוח ברמת רשת ועומס מד באמפר כדי למנוע עומס יתר ולעזור למשתמשים לייעל את רמות העומס.

 • PDU מנוטר מפיץ כוח ברמת רשת ומסייע למשתמשים למנוע השבתה עקב עומס יתר או אירועי חשמל אחרים. הוא תומך בניהול מקומי עם תצוגת מד דיגיטלי וניטור מרחוק באמצעות ממשק רשת SNMP.

 • PDU Switched מפיץ כוח ברמת רשת ומאפשר למשתמשים לשלוט בשקעים בנפרד או ביחד. מד דיגיטלי מספק מידע על עומס ומתח ותומך בשליטה מקומית; חיבור SNMP מאפשר ניטור ושליטה מרחוק.

 • PDU Switched Metered-by-Outlet משלב חלוקת חשמל ברמת רשת עם ניטור ובקרה מקומיים ומרוחקים ברמת השקע. הוא מאפשר החלפה מרחוק לאתחולים לא מתוכננים, הורדת עומסים אוטומטית ועוד. התראות על הפסקות חשמל באמצעות דואר אלקטרוני או טקסט SMS עוזרות למשתמשים להפחית סיכונים.

 • מתג העברה אוטומטית מדורגת (ATS) PDU מקבל מתח מעבר לא מסונן מתקעים המחוברים למקורות מתח נפרדים ומפיץ אותו לציוד מחובר עם חוט יחיד. מסך LCD מציג זרם, מתח כניסה ויציאה, צריכה אקטיבית בקילו-וואט ומידע על חומרה וקושחה. כרטיס SNMP אופציונלי מאפשר ניטור וניהול מרחוק.

 • PDU עם Switched Auto Transfer Switch (ATS) כולל את כל התכונות של PDU עם מיתוג, בנוסף ליכולת לחבר מקורות מתח נפרדים לציוד מחובר עם חוט יחיד לצורך יתירות. מסך LCD יכול להציג אמפר, מתחי כניסה ויציאה, צריכת חשמל פעילה בקילו-וואט ומידע על גרסאות חומרה וקושחה. כרטיס SNMP סטנדרטי מאפשר ניטור וניהול מרחוק דרך חיבור רשת.

 • PDU מעקף תחזוקה מסייע במניעת השבתה. היא מאפשרת העברה חלקה של עומס חשמלי מחשמל UPS לחשמל עבור הפעלה רציפה של ציוד מחובר בעת ביצוע תחזוקה, החלפת סוללות או התקנת UPS חדש.

לפרטים נוספים וסיוע ע"י המומחה שלנו השאר פרטים נחזור אלייך בהקדם.

מק"ט: PowerPDU 8QS

פס שקעים 8 יציאות מנוהל ומנוטר, עם יכולת שליטה מרחוק On/Off/Toggle

מק"ט: PowerCable REST

שקע חשמל חכם אלחוטי WiFi לאינטגרציה עם מערכות צד שלישי באמצעות ה- API ו/או הפעלה עם אפליקציה

מק"ט: PowerPDU 4C

פס שקעים 4 יציאות מנוהל ומנוטר, יכולת שליטה מרחוק On/Off/Toggle ומדידה (A, W, kWh, TPF, V, Hz)

צרו קשר ברשתות החברתיות