כל מה שחשוב לדעת על ניטור טמפרטורה לתחום הרפואי

EcranPC_pageauthentification_JRIMySirius_vEN_HD

למה צריך ניטור טמפרטורה

ניטור טמפרטורה קריטי בשמירה על היעילות והבטיחות של תרופות וחיסונים המאוחסנים במקררים רפואיים. מקררים רפואיים נועדו לשמור על תרופות וחיסונים רגישים לטמפרטורה בטווח טמפרטורות ספציפי כדי להבטיח את יעילותן ולמנוע קלקול. לכן, ניטור ובקרה מדויקים של טמפרטורה חיוניים לתפקוד תקין של מקררים רפואיים.

מערכות ניטור טמפרטורה למקררים רפואיים מגיעות במגוון סוגים ועיצובים, ממדחום אנלוגי פשוט ועד חיישנים דיגיטליים מתוחכמים. מערכת הניטור שתשמש תהיה תלויה בצרכים הספציפיים של מוסד הבריאות ובתרופות המאוחסנות במקרר.

סוגים שונים של ניטור טמפרטורה

הסוג הבסיסי ביותר של מערכת ניטור טמפרטורה למקרר רפואי הוא מדחום אנלוגי פשוט. מדי חום אלו מורכבים מצינור זכוכית או פלסטיק המכיל נוזל שמתרחב ומתכווץ עם שינויי טמפרטורה. המדחום מונח במקרר, והטמפרטורה נקראת על סולם בצד החיצוני של הצינור. למרות שהם פשוטים לשימוש וזולים, מדי חום אלה דורשים כיול תכוף ואינם מדויקים כמו חיישנים דיגיטליים.

חיישני טמפרטורה דיגיטליים הם אפשרות מתקדמת יותר לניטור טמפרטורה במקררים רפואיים. חיישנים אלה משתמשים בבדיקות אלקטרוניות כדי למדוד את הטמפרטורה בתוך המקרר ולהציג אותה בקריאה דיגיטלית. חיישנים דיגיטליים מדויקים יותר ממדחום אנלוגי ויכולים לספק ניטור טמפרטורה רציף כדי להבטיח שהטמפרטורה תישאר בטווח הרצוי. חיישנים דיגיטליים מסוימים יכולים אפילו לשלוח התראות אם הטמפרטורה חורגת מסף מסוים או אם החשמל נכבה.

אוגרי נתונים

בנוסף לניטור הטמפרטורה, למתקני בריאות צריכה להיות גם מערכת לרישום ומעקב אחר נתוני הטמפרטורה. ניתן להשתמש במידע זה כדי להבטיח שהמקרר פועל כראוי וכדי לזהות בעיות פוטנציאליות שעלולות להתעורר. יש לשמור את יומני הטמפרטורה למשך שלוש שנים לפחות, והם צריכים לכלול את קריאות התאריך, השעה והטמפרטורה.

טווח טמפרטורה תקין במקרר

ניטור הטמפרטורה חשוב במיוחד עבור חיסונים, שהם רגישים מאוד לתנודות טמפרטורה. על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), יש לאחסן חיסונים בטמפרטורה שבין 2°C ל-8°C (36°F ו-46°F). אם הטמפרטורה יורדת מחוץ לטווח הזה, החיסונים עלולים להפוך לפחות יעילים או אפילו לא יעילים לחלוטין.

מה שחשוב במערכת ניטור טמפרטורה 

לסיכום, ניטור טמפרטורה הוא מרכיב קריטי לשמירה על היעילות והבטיחות של תרופות וחיסונים המאוחסנים במקררים רפואיים. למתקני בריאות צריכה להיות מערכת לניטור, רישום ומעקב אחר נתוני טמפרטורה כדי להבטיח שהמקרר פועל כראוי ושתרופות וחיסונים מאוחסנים בטמפרטורה הנכונה. אמנם ישנם סוגים שונים של מערכות ניטור טמפרטורה זמינות, הגורם החשוב ביותר הוא לבחור מערכת מדויקת, אמינה וקלה לשימוש.

מוצרים העשויים לעניין אותך

Nano Spy

Nano Link

My Sirius